brassière de sport

Dlaczego należy nosić biustonosz sportowy?

(4)


Zatem noszenie sportowego stanika jest także związane z Twoim zdrowiem.

Czy wiesz, że jedynie 15% kobiet nosi stanik dostosowany do aktywności sportowej? Osoby uprawiające bieganie zazwyczaj koncentrują się na butach oraz dopasowaniu stroju do warunków pogodowych. Tymczasem noszenie stanika lub topu opracowanego specjalnie do biegania zapewnia nie tylko większy komfort podczas treningu, ale przede wszystkich chroni Twój biust. Zatem noszenie sportowego stanika jest także związane z Twoim zdrowiem.

 

Biust a bieganie

Podczas biegania przy każdym kroku nasz biust przemieszcza się z dołu do góry. Dotyczy to biustu każdej wielkości, jednak im większy jest biust ,, tym ten ruch jest obszerniejszy. Ten niekomfortowy i bolesny ruch jest pogłębiany przez klasyczny biustonosz, a w szczególności przez fiszbiny. Drażnią one piersi od spodu, co może doprowadzić do powstania ran na skórze. Ich długotrwałe użytkowanie podczas biegania może spowodować nieodwracalne szkody, jak zmniejszenie jędrności biustu, a nawet jego obniżenie czy deformację.

Czyż nie jest to dobry powód do zakupu sportowego stanika?

 

Cel: podtrzymywanie

Staniki Kalenji zapewniają podtrzymywanie, które jest niezbędne podczas biegania. Jak? Przede wszystkim dzięki konstrukcji opracowanej specjalnie z myślą o bieganiu.

W przeciwieństwie do klasycznego biustonosza, który podtrzymuje biust od dołu, krój stanika do biegania i zastosowanie specjalnych materiałów zapewniają odpowiednie "objęcie" piersi. Ogranicza to ruchy biustu w pionie oraz pochłania wstrząsy.

Z kolei szerokie ramiączka zapewniają rozłożenie wagi na całej powierzchni. Dzięki temu unikamy bolesnego wżynania się materiału na wysokości barków.

Każdy model stanika Kalenji został zatwierdzony podczas testów laboratoryjnych. Po przeprowadzeniu jednego, wyjątkowego testu możemy stwierdzić, że stanik do biegania Sportance Confort zapewnia podtrzymanie o 28% lepsze niż klasyczny biustonosz.

 

Przeznaczone specjalnie do biegania

Podtrzymanie i ochrona biustu to istotne kwestie, ale nie musimy rezygnować z ogólnego komfortu podczas biegania. Dlatego nasze zespoły koncepcyjne zwracają szczególną uwagę na dwie dodatkowe cechy: ograniczenie otarć oraz odprowadzanie wilgoci.

tissus transpirant soutien gorge

 

W tym celu stosujemy materiały, które zapobiegają poceniu się biegaczek. W staniku Sportance Confort oprócz stosujemy również otwory wykonane za pomocą ultradźwięków.

Skrzyżowane ramiączka odsłaniają łopatki, gwarantując większą swobodę ruchów podczas biegania.

Także bezszwowa technika łączenia materiałów pozwala ograniczyć ryzyko podrażnień w trakcie długich treningów.

Stanik zapinany czy zakładany przez głowę?

Staniki zakładane przez głowę (topy) z uwagi na konstrukcję są lepsze dla kobiet posiadających mały lub średniej wielkości biust. Zaletą tych produktów jest ich praktyczne i szybkie zakładanie. Można je także nosić same podczas treningów lub zawodów w letnie dni.

Natomiast doskonałym rozwiązaniem dla kobiet posiadających obfity biust są klasyczne staniki do biegania, ponieważ ich miseczki są większe. Występują w kilku rozmiarach i są regulowane. Zapewnia to bardziej precyzyjne dopasowanie, a przez to lepsze podtrzymanie biustu.

 

Sportowe staniki, które nie spłaszczają biustu!

Koniec ze stanikami, które podtrzymują biust, ale jednocześnie go spłaszczają. Modele staników jak Sportance Power zostały zaprojektowane tak, by zapewniać zarówno podtrzymanie biustu i komfort noszenia, czyli to, czego oczekujemy od bielizny do biegania, jak i kobiecy wygląd. Kolejna nowość dotyczy osób, które biegają z pulsometrem - połączenie pasa cardio z bielizną nie zawsze jest wygodne. Wykonany ze stretchu stanik sportowy cardio rozwiązuje ten problem, gdyż posiada specjalne miejsce, w którym można umieścić czujnik cardio!

 

Noszenie stanika do biegania nie jest jeszcze normą wśród biegaczek. Tymczasem podtrzymanie biustu, które taka bielizna zapewnia, ma dobry wpływ na stan naszego biustu. Gwarantuje ona także komfort dzięki miękkim materiałom i konstrukcji opracowanej specjalnie z myślą o bieganiu. Nie wahaj się, sprawdź sama!

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
GORA STRONY