tenue de course

Dlaczego należy nosić specjalną odzież do biegania?

(2)


Aby biegać całkowicie spokojnie, z przyjemnością i komfortem, należy zawsze nosić odpowiednią odzież przeznaczoną do uprawiania sportów biegowych. Odzież biegowa będzie dobrze Ci służyć! Bielizna, koszulka, rajstopy - wybierz odpowiednie produkty techniczne zaprojektowane specjalnie do biegania. Dowiedz się także, w jaki sposób zapewnić prawidłowe utrzymanie swojej odzieży do biegania.

Aby biegać całkowicie spokojnie, z przyjemnością i komfortem, należy zawsze nosić odpowiednią odzież przeznaczoną do uprawiania sportów biegowych. Odzież biegowa będzie dobrze Ci służyć!

 

Dlaczego należy nosić specjalną bieliznę męską lub damską ( warstwa 0 )?

Aby biegać wygodnie, bardzo ważne jest noszenie bielizny przeznaczonej do biegania i odpowiedniej dla morfologii biegacza. Bielizna męska (nazywana warstwą 0) jest przeznaczona do noszenia bezpośrednio na ciele. Stanowi ona prawdziwą drugą skórę, przytrzymuje mięśnie, zapewnia stałe uczucie ciepła i ułatwia ruchy. Bielizna jest wykonana z materiałów oddychających, które odprowadzają pot i regulują temperaturę ciała.

Panie uprawiające sporty biegowe powinny wybrać biustonosz specjalnie przeznaczony do biegania. Poszczególne wykroje zostały zaprojektowane specjalnie w celu zapewnienia optymalnego komfortu podczas wysiłku fizycznego: lepsze przytrzymywanie, swoboda ruchów, tłumienie uderzeń... Materiały są oddychające i wygodne, a miseczki nie mają szwów, co pozwala uniknąć ocierania. Ponadto biustonosze biegowe są bardzo łatwe do zakładania, dzięki krzyżującym się, regulowanym ramiączkom…

 

Dlaczego należy biegać w koszulce oddychającej ( warstwa 1 )?

Podczas biegania bardzo ważne jest utrzymanie stałej temperatury ciała i zachowanie całkowicie suchej skóry niezależnie od intensywności lub czasu wysiłku fizycznego oraz temperatury otoczenia. Niezależnie od pogody, aby uniknąć przeziębienia i zachować swój komfort, należy koniecznie nosić odzież, T-shirt lub koszulkę wykonaną z materiału „oddychającego” (nazywaną warstwą 1). Umożliwi to skuteczne odprowadzanie potu podczas uprawiania sportu i zachowanie suchej skóry.

Nie należy nosić koszulek bawełnianych, których materiał wchłania wilgoć pochodzącą ze skóry i powoduje nagłe zmniejszenie jej temperatury.

Pracownicy firmy Kalenji i specjaliści w dziedzinie komfortu termicznego firmy OXYLANE opracowali odzież specjalnie przeznaczoną do biegania. Zaprojektowali oni specjalny materiał techniczny, zawierający włókna poliestrowe, elastanowe i poliamidowe, które zapewniają utrzymanie temperatury ciała i odprowadzanie potu na zewnątrz. Wybierając koszulkę oddychającą Kalenji, kupujesz w atrakcyjnej cenie odzież, która zapewni Ci komfort podczas biegania!

 

Dlaczego należy nosić odzież wykonaną z materiałów izolujących ( warstwa 2 )?

Bieganie to sport uprawiany na wolnym powietrzu, dlatego też należy zawsze dostosować swoją odzież do bieżących warunków pogodowych, aby się nie przeziębić i biegać w sposób całkowicie wygodny. Najważniejsze jest zachowanie prawidłowej temperatury ciała podczas całej sesji treningowej. Odzież biegowa wykonana z materiałów oddychających i izolacyjnych (nazywana warstwą 2) zapobiega odprowadzaniu ciepła, czyli umożliwia zachowanie stałej temperatury ciała.

Odzież biegowa zapewnia prawidłową izolację i optymalną regulację temperatury poprzez stały obieg powietrza podczas wysiłku.

Odzież izolacyjna wykonana z lekkich, przewietrzanych i ciepłych materiałów. (Przykład: kurtka polarowa, spodnie, koszulka z regulacją ciepła…)

 

Dlaczego podczas biegania należy nosić kurtkę przeciwwiatrową ( warstwa 3 )?

Podczas biegania bardzo często uciążliwy jest wiatr. Dlatego też nad bielizną (nazywaną warstwą 0) lub oddychającą koszulką do biegania (nazywaną warstwą 1) należy zawsze nosić specjalną kurtkę przeciwwiatrową (nazywaną warstwą 3) przeznaczoną specjalnie do biegania i uprawiania sportu na wolnym powietrzu. Przeciwwiatrowa kurtka biegowa, wykonana z oddychających materiałów technicznych, zapewnia izolację ciała w odniesieniu do temperatury zewnętrznej, ale przede wszystkim zapobiega przedostawaniu się wiatru. Podczas deszczu, niektóre nieprzemakalne kurtki przeciwwiatrowe zapobiegają przedostawaniu się wody do wnętrza materiału, dzięki czemu skóra zawsze jest sucha.

Nie należy nosić odzieży z materiału K-WAY, która w porównaniu z kurtką przeciwwiatrową powoduje skutki odwrotne: Twoja skóra będzie wilgotna i bardzo szybko będzie Ci zimno. Należy pamiętać, że kiedy skóra jest wilgotna, ponowne rozgrzanie się podczas biegu jest niemożliwe!

 

W jaki sposób zapewnić prawidłowe utrzymanie swojej odzieży do biegania?

Materiały tekstylne, z których wykonana jest odzież do biegania (poliester, elastan, poliamid) są łatwe w utrzymaniu i nie rozciągają się nawet po wielu praniach. Wystarczy prać je w wodzie o temperaturze 30°, ręcznie lub w pralce automatycznej. Suszenie jest bardzo szybkie. Nie należy suszyć odzieży biegowej na kaloryferze lub w suszarce.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
GORA STRONY