entretenir vétements de course

W jaki sposób pielęgnować swoją odzież biegową?

(2)


Częste pranie swojej odzieży często sprawia trudności, ponieważ trzeba oddzielnie prać poszczególne rodzaje ubrań: kolory, ubrania ciemne, białe, delikatne, bawełniane... Za każdym razem ta sama łamigłówka. A jeżeli chodzi o pranie odzieży biegowej?
 

Kalenji przedstawia tutaj kilka rad, których przestrzeganie umożliwia pielęgnację swojej odzieży biegowej, aby ubrania jak najdłużej wyglądały jak nowe!

Zasada nr 1: pranie zawsze w temperaturze 30°, bez żadnych wyjątków - to łatwe do zapamiętania!

Zasada nr 2: zapominamy o suszarce do odzieży – materiały, z których wykonane są ubrania zostały specjalnie opracowane w taki sposób, aby wysychały bardzo szybko. Wyjątek stanowią kurtki przeciwwiatrowe, które powinny być suszone w suszarce, aby przywrócić im działanie przeciwdeszczowe (zapewniające odprowadzanie kropel deszczu).

Zasada nr 3: co z pewnością ucieszy większość z nas, całkowicie zapominamy również o prasowaniu. Wykorzystane materiały nie mną się, dzięki czemu ta uciążliwa czynność już nas nie dotyczy.

Zasada nr 4: nie należy mieszać zwykłej odzieży z produktami wyposażonymi w zamki błyskawiczne, ponieważ mogą one spowodować zadarcia. Ponadto najlepiej jest prać je na odwrotnej stronie.

Zasada nr 5: w miarę możliwości należy korzystać z płynów do prania, a nie proszków i unikać produktów zmiękczających, ponieważ mogą one spowodować pogorszenie właściwości odzieży w zakresie oddychania.

Uwaga: w żadnym wypadku nie należy używać jakichkolwiek dodatkowych środków chemicznych do prania odzieży biegowej, także jeśli chodzi o skarpetki. Nie jest także konieczne używanie siatki do prania odzieży biegowej, ponieważ w przeciwieństwie do zwykłych ubrań jest ona wykonana z materiałów technicznych. Dzięki temu ma większą wytrzymałość.

 

Porada ta dotyczy wszystkich rodzajów odzieży biegowej:

- T-shirt / koszulka z fługimi rękawami / podkoszulek / koszulka bez rękawów

- Spodenki / spodenki z długimi rękawami / dres / legginsy

- Skarpetki

- Bielizna męska i damska

- Kurtka przeciwdeszczowa

- Rękawiczki / opaska na głowę / czapka

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oceń
GORA STRONY